Zmiana – daj sobie czas

Każda zmiana trwa. Bez względu na to czy jest to zmiana na lepsze, czy na gorsze i jakiego obszaru naszego życia dotyczy.


Polecani dietetycy

Każda zmiana ma etapy: zaprzeczenie, gniew, negocjacje, depresja, akceptacja. Te wszystkie okresy wymagają czasu. Nie jest to „ot tak, już i zrobione.” Zwykle trwa to minimum pół roku i nie jest to czas wypełniony tylko sukcesami. Zdarzają się porażki.

Dokładanie tak samo jest z odchudzaniem, czyli zmianami naszych nawyków żywieniowych. Często rozmawiamy o tym z naszymi Pacjentami w Gabinecie.

Pamiętaj to wszystko trwa!

Nie poddawaj się przy pierwszym czy drugim niepowodzeniu ! - to byłoby zbyt proste :)

Tak jak  zawsze tłumaczę wszystkim moim Pacjentom – należy podejść do tej zmiany zdroworozsądkowo. Raz jest lepiej, raz gorzej. Czasami potrzebne jest wprowadzenie modyfikacji w diecie, czasami dłuższa chwila czasu, żeby zobaczyć rezultaty. Nie można patrzeć zero – jedynkowo.

Jaki z tego wniosek? Czas zmienić podejście, zabrać się do pracy i nie denerwować tym, że nie będzie idealnie :).
Autor:
Dyplomowany dietetyk, specjalista ds. żywienia człowieka, założyciel firmy

Podobne artykuły

Dlaczego śniadanie jest ważne?

Temat poruszany już wiele razy, ale okazuje się, że cały czas wiele osób ma z tym problem i zapomina o spożywaniu śniadania, które jak mawiali nasi rodzice "jest najważniejszym posiłkiem dnia"

Jak prawidłowo dbać o jelita?

Mało kto z nas wie, że aby zaznać pełni szczęścia a jednocześnie zadbać o swoje zdrowie, powinniśmy skoncentrować się na miejscu w naszym ciele, gdzie wytwarzane jest aż 90-95% serotoniny czyli hormonu szczęścia. Na pytanie, jakie to miejsce, większość z nas odpowiedziałaby, że mózg. Nic bardziej mylnego:) Prawidłową odpowiedzią są jelita. Zaskoczeni? :) Jeśli tak, to sprawdźmy, co dokładnie dzieje  się w jelitach, jak o nie zadbać dzięki diecie aby osiągnąć niebiański wymiar szczęścia, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Owoce leśne czyli co zdrowego i pysznego znajdziemy w lesie?

Za nami połowa wakacji. Niektórzy zdążyli już nieco wypocząć, inni dopiero pakują walizki na letni wypoczynek. Niezależnie od tego, czy na wyjeździe, czy też w okolicy własnego domu, zawsze warto wybrać się na spacer do lasu :) I chyba nie trzeba zastanawiać się jakie argumenty przemawiają za ;) Jeśli jednak są wątpliwości, przytoczę tylko niektóre z nich - warto dla zdrowia, rekreacji, aktywności fizycznej i bezwzględnie czystego powietrza :) Do tego w bonusie dokładam piękne widoki leśnego krajobrazu a przytulanie do drzew dodaje energii i pozytywnie ładuje nasze ludzkie "akumulatory" - pamiętajcie! :) Czymże byłby spacer po lesie bez koszyka wypełnionego bogactwami, jakie o tej porze możemy bez trudu napotkać na swojej drodze:) Zróbmy mały przegląd a potem zastanowimy się, jak w wartościowy i cudowny sposób można przechować smak lata do późnej jesieni czy zimy :)

Małgorzata Łyżniak
Dlaczego coraz mniej ludzi chce poświęcać czas na przygotowanie posiłku?
Dlaczego coraz mniej ludzi chce poświęcać czas na przygotowanie posiłku?