Praktyczne rady na zakupy

Często zakupy to działanie, które musi być wykonane „na szybko”, w pośpiechu, bez większego zastanowienia, niejednokrotnie bez listy produktów.


Polecani dietetycy

Warto wykonać swoje notatki, by wśród wielu propozycji marketowych nie zapomnieć, po co tak naprawdę przyszliśmy i wybierać przypadkowe produkty.

Nawet bardzo ogólne zaplanowanie posiłków na najbliższe dni pomoże w doborze rzeczy, z których przyrządzimy smaczne i zdrowe jedzenie. Umożliwi to zapobieganie wyrzucania i marnowania żywności, który to aspekt w dzisiejszych czasach jest istotnym problemem.

Wybierając się do sklepu warto być najedzonym, aby zapobiec kupowaniu żywości pod wpływem głodu oraz emocji, co ma wielki wpływ na wybieranie niezdrowych przekąsek oraz gotowych posiłków z niekoniecznie wartościowym składem.

Każdego kusi wchodzenie do alejek ze słodyczami oraz słonymi przekąskami. Jeśli tylko mamy możliwość omijajmy je. Warto być również świadomym, że umiejscowienie batoników przy kasach sklepowych to sprytny zabieg marketingowy, który ma spowodować, że konsument podczas czekania w kolejce będzie nabierał ochoty na kolejne smakołyki. Nie warto wystawiać się na widok atrakcyjnie wyglądających ciasteczek czy nowego smaku chipsów. Dobrze jest wtedy wziąć głębszy oddech i przypomnieć sobie, że nasze zdrowie jest ważniejsze niż chwilowa przyjemność.

Warto przy tym zachować zdrowy rozsądek, by produkty te nie stały się czymś „zakazanym”, ponieważ takie myślenie może skłaniać do jeszcze większej chęci na te przekąski. Najważniejszy jest umiar, ponieważ należy pamiętać, że raz na jakiś czas nikomu nie szkodzi.
Autor:
Podziel się na Facebook`u

Podobne artykuły

10 pomysłów na owoce sezonowe

Lato zbliża się ku końcowi. Dlatego warto skorzystać z okazji, że owoce sezonowe jeszcze są dostępne.

Jak zadbać o zdrowie psychiczne? Postaw na tryptofan i serotoninę

Depresja zgodnie z doniesieniami Światowej Organizacji Zdrowia znajduje się na przodzie listy najczęstszych chorób na świecie. Szacuje się, że do roku 2020 schorzenie to zajmie drugie miejsce w katalogu, a w przeciągu kolejnych dziesięciu lat osiągnie niechlubną pierwszą pozycję. Dziś na depresję cierpi 1,5 mln Polaków i najczęściej choroba ta jest
rozpoznawana w wieku 20 do 40 lat. Te statystyki są zatrważające i są zdecydowanym sygnałem do podjęcia próby walki z depresją. Dlatego dziś poświęcamy temu zagadnieniu poniższy post.

Z czego robić nalewki zdrowotne?

Zima powoli puka do naszych drzwi:)  Temperatury coraz niższe, o zwykłe przeziębienie coraz łatwiej a infekcja położy nas do łóżka na minimum tydzień. I w tym miejscu należy sobie zadać ważne pytanie - czy jest coś, co nas uchroni lub jeśli się już przydarzy lżejsza wersja "wirusa ebola", szczególnie w przypadku mężczyzn, to czy jest coś naturalnego, co przywróci nam równowagę zdrowotną ? ;) Okazuje się, że jest. Samodzielnie zrobiona, o pięknym kolorze i cudownym aromacie - domowa, zdrowotna naleweczka ;) Mogę się domyślać, że na wielu Waszych twarzach pojawił się uśmiech :) Aby zaspokoić Wasz apetyt na zdrowie, sprawdźmy jaka nalewka sprawdzi się na konkretną przypadłość ;)

Elżbieta Gmurczyk
Odchudzanie. Jak nie zrobić sobie krzywdy?
Odchudzanie. Jak nie zrobić sobie krzywdy?