Zdrowe koktajle z owoców sezonowych - przepisy

W sezonie letnim sady i ogrody dostarczają nam mnóstwo pysznych owoców, z których możemy przygotować smaczne koktajle – są one źródłem sił witalnych i orzeźwienia w upalne dni. Koktajle doskonale sprawdzą się również w roli pełnowartościowych dietetycznych przekąsek. Oto dwa proste przepisy!


Polecani dietetycy

Koktajl z owoców leśnych
Owoce leśne, takie jak borówki, jagody, jeżyny to popularne składniki koktajli.  Zawierają mnóstwo cennych dla organizmu składników. W borówkach znajdziemy witaminę A, B oraz C, a do tego fosfor, magnez, wapń i potas. Podobne właściwości mają jeżyny, które wyróżniają się dodatkowo wysoką zawartością witaminy E. Z kolei mleko sojowe i jogurt naturalny odpowiadają za podaż białka.

Potrzebujemy:
- pół szklanki jeżyn,
- pół szklanki borówek,
- szklanka jogurtu naturalnego/szklanka mleka sojowego,
- łyżeczka miodu

Przygotowanie koktajlu jest bardzo proste. Wszystkie składniki wystarczy zblendować. W upalne dni można dodać kilka kostek lodu.

Koktajl malinowo – miętowy
Owoce sezonowe to także maliny. Maliny wyróżniają się wysoką zawartością witaminy C, jak również wapnia. Kefir stanowi idealną dawkę białka, wywiera również korzystny wpływ na układ trawienny i florę bakteryjną jelit. Mięta odpowiada za orzeźwienie, natomiast miód to propozycja dla osób, które potrzebują jeszcze większej dawki naturalnej słodyczy.

Potrzebujemy:
- szklanka świeżych malin,
- kilka liści mięty,
- szklanka kefiru,
- opcjonalnie odrobina miodu


Autor:
Podziel się na Facebook`u

Podobne artykuły

Kroplówka z chrolofilu

Patrząc na kartki kalendarza, nie da się zaprzeczyć, że kalendarzową wiosnę niewątpliwie mamy. W pogodzie... no cóż... mogłoby by być zdecydowanie lepiej. A co mówi nasze ciało? Jesteśmy przemęczeni po długiej zimie, szarówce za oknem, nasz organizm wysyła sygnały o
przesileniu i potrzebuje wsparcia. Z każdej komórki ciała dochodzi do nas głos "Ratunku!". Chcemy wiosny nie tylko na zewnątrz, ale także w
głębi naszego ducha! :) Jak temu zaradzić ? Odpowiedź jest prosta - chlorofil, czyli gramy w zielone! :)

Mamo, nie chcę mieć nadwagi!

Tak brzmi krzyk dziecka wołającego o pomoc swojego rodzica. Bardzo często w zaciszu domowym rozgrywają się dramaty polegające na bezradności, na utracie zdrowia jak i sprawności coraz to młodszego pokolenia. Otyłość jest chorobą przewlekłą i niestety zajmującą niewdzięczne miejsce na podium najszybciej rozwijających się chorób XXI wieku. Polskie dzieci przybierają niepokojąco i jednocześnie zatrważająco szybko na wadze. Zbierają dodatkowe kilogramy, których konsekwencją jest otyłość a co za tym idzie szereg wyniszczających chorób, mogących doprowadzić do śmierci.Jeśli Twoje dziecko zmaga się na co dzień z ogromnym problemem jakim jest otyłość - nie lekceważ tego! Nie ignoruj sygnałów Twojej pociechy, która potrzebuje wsparcia i mądrej osoby na swojej drodze aby wygrać walkę o własne zdrowie! Reaguj na jasne komunikaty swojego dziecka, które samodzielnie nie radzi sobie z tą chorobą.

Żywność wysokoprzetworzona - dlaczego nie powinna występować w diecie?

Żyjemy bardzo szybko, nie mam czasu po prostu na nic, na wypoczynek, na chwilę relaksu dla siebie, na sen, na swoje zainteresowania i hobby. Dlatego bardzo często zdarza się, że sięgamy po produkty wysokoprzetworzone aby ten czas zaoszczędzić i przeznaczyć na inne cele. Pytanie czy szybko to zawsze zdrowo ? I czy produkty wysoko przetworzone powinny występować w naszej diecie ? A jeśli tak, to jak często możemy po nie sięgać ?

Jolanta Czepułkowska
Odchudzanie. Jak nie zrobić sobie krzywdy?
Odchudzanie. Jak nie zrobić sobie krzywdy?