Zmieniamy dietę na... zimową!

Robi się coraz chłodniej, zima w pełni króluje już zarówno w pogodzie, jaki i na naszych stołach. Na co warto zwrócić uwagę w diecie, aby nie przybrać dodatkowych, zupełnie niepotrzebnych kilogramów, mieć silny układ odpornościowy i dobry humor?


Polecani dietetycy

Oto kilka rad!
1) Stosuj prawidłowe nawyki żywieniowe: regularne jedzenie, niepodjadanie między posiłkami, odpowiednie ilości i prawidłowe nawodnienie organizmu – to “podstawowe” podsatwy, o których nie można zapomnieć!

2) Wykorzystaj sezonowe warzywa i owoce, np. dynia, warzywa korzenne, jabłka, śliwki, gruszki.

3) Spożywaj 1-2 porcje pokarmów zawierających pełnowartościowe białkowo dziennie (ryby, drób, jajka, produkty mleczne)

4) Wybieraj zdrowe tłuszcze, np. oliwa z oliwek, olej rzepakowy, pestki dyni, orzechy

5) Nie podjadaj między posiłkami - rozgrzewaj się ciepłymi napojami: ziołową lub imbirową herbatą z przyprawami.

6) Dodaj nowe przyprawy, nie odmawiaj ostrych (jeśli nie ma przeciwwskazań) - mają one pozytywny wpływ na mikrokrążenie i pomagają utrzymać ciepło

7) Nie nadużywaj alkoholu - nie jest najbezpieczniejszy sposób na utrzymanie ciepła
Autor:
Podziel się na Facebook`u

Podobne artykuły

Powrót do szkoły, czyli co jeść, żeby zwiększyć koncentrację ?

Wszystko co dobre szybko się kończy i ten, kto akurat wymyślił tę sentencję, zdecydowanie miał rację:) Nadszedł czas powrotu naszych dzieci do szkolnych ław. Jak pomóc tym młodszym, jak i starszym powrócić do efektywnej pracy na lekcjach? Jak zmotywować organizm do bardziej wydajnej i produktywnej aktywności?

Jak przetrwać Święta przy suto zastawionym stole i przyspieszyć przemianę materii?

Odliczanie do świąt czas zacząć. A jak święta to także przygotowania do pichcenia świątecznych potraw, wigilijnych dań, które gromadzą przy jednym stole całą rodzinę.
Tradycyjna kuchnia świąteczna nie należy do lekkich, łatwych i przyjemnych, szczególnie, gdy dania przygotowywane są z tradycją, na bazie receptur i przepisów sprzed lat, gdy gotowały nasze prababcie, babcie.

Herbata i napoje z kofeiną w diecie Malucha

Herbatę dzieciom jak najbardziej podawać można. W diecie powinna ona występować głównie w postaci herbat owocowych, zielonych i ziołowych. Czarna zawiera dużo większe ilości teiny, dlatego poleca się ją w mniejszych ilościach i słabej postaci.

Elżbieta Gmurczyk
Na czym smażyć? Najlepsze tłuszcze do smażenia
Na czym smażyć? Najlepsze tłuszcze do smażenia